در حال حاضر خدمات ، تخت و هیچ اطلاعاتی در مورد  PICU نداریم لطفا تماس نگیرید

هیچ اطلاعی در مورد اینکه در کدام مراکز تخت PICU وجود دارد نداریم با ما تماس نگیرید .

تخت PICU نداریم ، تماس نگیرید

رزرو تخت در PICU و NICU بیمارستان خصوصی

بخش مراقبتهاي ويژه کودکان و نوزادان

پذيرش بيماران در بخش هاي مراقبتهاي ويژه ، کاري تخصصي و دقيق را مي طلبد

تعاریف بخش مراقبتهای ویژه

NICU

NICU بخش مراقبت های ویژه مخصوص نوزادان تازه متولد شده و مخفف Newborn Care Unit است

Post ICU

Post ICU بخشی است در کنار ICU با سطح پایش ملایم تر برای بیمارانی که از مرز بحران گذر کرده اند

PICU

PICU بخش مراقبت های ویژه برای کودکان تا 15 سال که بطور شبانه روزی مورد پایش قرار می گیرند

CCU

CCU بخش مراقبت های ویژه مخصوص بیماران قلبی است. CCU مخفف Cardiac Care Unit میباشد

ICU

ICU بخش مراقبتهای ویژه و پایش شبانه روزی بیماران میباشد. ICU مخفف Intensive Care Unit است

RCU

RCU بخش مراقبت های ویژه مخصوص بیماران تنفسی و مخفف جمله Respiratory Care Unit است

در بسياري از موارد براي افرادي که براي اولين بار براي بيمارشان نيازمند دريافت پذيرش از بخش هاي فوق هستند تماس و هماهنگي با بيمارستان ها کاري دشوار و پيچيده ميباشد .

به ويژه اينکه بايد توضيحات کامل و دقيقي از وضعيت بيمار خود به بيمارستان مقصد ارائه نمايند تا مسئولين بيمارستان بتوانند تعيين کنند بيمار مذکور نيازمند چه خدماتي خواهد بود .

به همين علت بستگان بيمار در بسياري از موارد موفق به دريافت پذيرش مورد نظر نخواهند بود .

رزرو تخت piuc

ما چه کاري انجام مي دهيم ؟

فوريتهاي پزشکي هوايي ايران با ارتباط نزديک و اطلاع دقيق از خدمات بيمارستان هاي ايران و مخصوصا بيمارستانهاي در نوع پذيرش و خدمات در تمامي مراحل شما را همراهي خواهد کرد .

هرچند که بطور معمول اين موضوع به عهده بيمارستان هاي مبداء که بيمار بطور اورژانس به آنجا منتقل شده ميباشد وليدر برخي از موارد ما به همراهان و بستگان بيمار کمک ميکنيم تا در سريعترين زمان ممکن به خدمات مورد نظر دسترسي پيدا کنند .

سوال : چرا عليرغم اينکه مسئوليتي در زمينه رزرو تخت از بيمارستانهاي مقصد نداريم در گاهي موارد مجبور هستيم اين کار را انجام دهيم؟

  • به دلايل کاملا انساني چون پاي کودکان در ميان است.
  • پروسه کسب مجوز پرواز شرايط خاصي دارد. وقتيمجوزها اخذ گردد و هواپيما يا هليکوپتر- تيم پزشکي هوايي – گروه پرواز و خلبان ها آماده پرواز مي شوند و بايد در سريعترين زمان ممکن کار را انجام دهيم و اگر پرواز به تعويق افتد بايد مجددا مراحل کسب مجوز هاي مربوطه را تکرار کنيم .

در مورد رزرو تخت در بيمارستانهاي تهران چه کمکي از ما ساخته است ؟
ما با برخي از بيمارستانها تماس مي گيريم و بر اساس گزارش پزشکي که از پزشک معالج بيمار در بيمارستان مبداء اخذ نموده ايم اطلاعات بيمار را به مسئولين بيمارستان مقصد ارسال و در صورت امکان خدمات مورد نياز بيمار را رزرو مي کنيم .

اين کار چه هزينه اي براي بيمار دارد ؟

ما هيچ هزينه اي از بيمار بخاطر اين خدمات دريافت نمي کنيم و خدمات رزرو تخت بصورت کاملا رايگان انجام مي شود.

رزرو تخت در مورد PICU و NICU چطور؟ آيا امکان پذير است؟

در جلساتي که با چندين بيمارستان خصوصي و معتبر در تهران داشته ايم توانستيم نظر مسئولين بيمارستان هاي مورد نظر را براي همکاري بيشتر جلب نماييم.

در همين جلسات دريافتيم برخي از بيمارستان ها از امکانات منحصر به فردي برخوردار هستند.

بطور مثال يک بيمارستان بعنوان اولين و تنها بيمارستان خصوصي در تهران داراي بخش مراقبتهاي ويژه فوق تخصصي نوزادان و کودکان (NICU – PICU) ميباشند و با توجه به نياز روزافزون نوزادان تازه متولد شده و کودکان به بخش هاي مذکور با مسئولين بيمارستان مذکور توافق نموديم که در صورت نياز بيماران و فراهم بودن امکانات بخش مذکور بتوانيم بيماراني که در شهرهاي مختلف حضور دارند و مايل به استفاده از امکانات تهران هستند را به اين بيمارستان منتقل نماييم

اين موضوع مي تواند تاثير مستقيم در روش هاي درمان براي کودکان نيازمند مراقبتهاي ويژه گذاشته و اقدامات انجام شده را بطور موثرتر ادامه داده و کودکان بيشتري از شانس سلامت و بهبودي برخوردار گردند.

NICU چيست؟

بخش مراقبت‌هاي ويژه نوزادان يا ان.آي.سي.يو قسمتي از بيمارستان است که براي ارايه خدمات درماني و مراقبتي به نوزادان تازه متولد شده “بيمار” يا “نارس” در نظر گرفته مي ‌شود
نوزاد نارس به نوزاداني ميگويند که زودتر از موعد طبيعي بدنيا آمده اند
نوزادان مبتلا به برخي از مشکلات ارگانيک نيز تا زمان رشد مناسب ارگان بايد در بخش مراقبتهاي ويژه مخصوص نوزادان نگهداري شوند
هر دو گروه از نوزادان مذکور نيازمند برخي امکانات خاص از جمله دستگاه انکوباتور و دستگاه ونتيلاتور ميباشند
در بخش NICU براي مواردي که نوزادان بايد تحت مراقبتهاي ويژه قرار گيرند پيش بيني هاي لازم صورت گرفته و گروهي از پزشکان متخصص و کادر پرستاري مخصوص براي مراقبت از نوزادان در نظر گرفته شده است

NICU بخش مراقبتهاي ويژه مربوط به نوزادان تازه متولد شده است.

PICU چيست؟

PICU مخفف Pediatric Care Unit است اين بخش مخصوص نگهداري ويژه از کودکاني است که به هر علت بايد تحت نظر کامل قرار داشته باشند . بسياري از اين کودکان حتي براي تنفس نيز نيازمند دستگاههاي کمک تنفسي هستند. در واقع PICU بعنوان بخش مراقبتهاي ويژه شبانه روزي براي درمان هاي خاص مي باشد.