رزرو تخت در PICU و NICU بیمارستان خصوصی

بخش مراقبتهای ویژه کودکان و نوزادان

پذیرش بیماران در بخش های مراقبتهای ویژه ، کاری تخصصی و دقیق را می طلبد

تعاریف بخش مراقبتهای ویژه

NICU

NICU بخش مراقبت های ویژه مخصوص نوزادان تازه متولد شده و مخفف Newborn Care Unit است

Post ICU

Post ICU بخشی است در کنار ICU با سطح پایش ملایم تر برای بیمارانی که از مرز بحران گذر کرده اند

PICU

PICU بخش مراقبت های ویژه برای کودکان تا 15 سال که بطور شبانه روزی مورد پایش قرار می گیرند

CCU

CCU بخش مراقبت های ویژه مخصوص بیماران قلبی است. CCU مخفف Cardiac Care Unit میباشد

ICU

ICU بخش مراقبتهای ویژه و پایش شبانه روزی بیماران میباشد. ICU مخفف Intensive Care Unit است

RCU

RCU بخش مراقبت های ویژه مخصوص بیماران تنفسی و مخفف جمله Respiratory Care Unit است

در بسیاری از موارد برای افرادی که برای اولین بار برای بیمارشان نیازمند دریافت پذیرش از بخش های فوق هستند تماس و هماهنگی با بیمارستان ها کاری دشوار و پیچیده میباشد .

به ویژه اینکه باید توضیحات کامل و دقیقی از وضعیت بیمار خود به بیمارستان مقصد ارائه نمایند تا مسئولین بیمارستان بتوانند تعیین کنند بیمار مذکور نیازمند چه خدماتی خواهد بود .

به همین علت بستگان بیمار در بسیاری از موارد موفق به دریافت پذیرش مورد نظر نخواهند بود .

ما چه کاری انجام می دهیم ؟

فوریتهای پزشکی هوایی ایران با ارتباط نزدیک و اطلاع دقیق از خدمات بیمارستان های ایران و مخصوصا بیمارستانهای در نوع پذیرش و خدمات در تمامی مراحل شما را همراهی خواهد کرد .

هرچند که بطور معمول این موضوع به عهده بیمارستان های مبداء که بیمار بطور اورژانس به آنجا منتقل شده میباشد ولیدر برخی از موارد ما به همراهان و بستگان بیمار کمک میکنیم تا در سریعترین زمان ممکن به خدمات مورد نظر دسترسی پیدا کنند .

سوال : چرا علیرغم اینکه مسئولیتی در زمینه رزرو تخت از بیمارستانهای مقصد نداریم در گاهی موارد مجبور هستیم این کار را انجام دهیم؟

  • به دلایل کاملا انسانی چون پای کودکان در میان است.
  • پروسه کسب مجوز پرواز شرایط خاصی دارد. وقتیمجوزها اخذ گردد و هواپیما یا هلیکوپتر- تیم پزشکی هوایی – گروه پرواز و خلبان ها آماده پرواز می شوند و باید در سریعترین زمان ممکن کار را انجام دهیم و اگر پرواز به تعویق افتد باید مجددا مراحل کسب مجوز های مربوطه را تکرار کنیم .

در مورد رزرو تخت در بیمارستانهای تهران چه کمکی از ما ساخته است ؟
ما با برخی از بیمارستانها تماس می گیریم و بر اساس گزارش پزشکی که از پزشک معالج بیمار در بیمارستان مبداء اخذ نموده ایم اطلاعات بیمار را به مسئولین بیمارستان مقصد ارسال و در صورت امکان خدمات مورد نیاز بیمار را رزرو می کنیم .

این کار چه هزینه ای برای بیمار دارد ؟

ما هیچ هزینه ای از بیمار بخاطر این خدمات دریافت نمی کنیم و خدمات رزرو تخت بصورت کاملا رایگان انجام می شود.

رزرو تخت در مورد PICU و NICU چطور؟ آیا امکان پذیر است؟

در جلساتی که با چندین بیمارستان خصوصی و معتبر در تهران داشته ایم توانستیم نظر مسئولین بیمارستان های مورد نظر را برای همکاری بیشتر جلب نماییم.

در همین جلسات دریافتیم برخی از بیمارستان ها از امکانات منحصر به فردی برخوردار هستند.

بطور مثال یک بیمارستان بعنوان اولین و تنها بیمارستان خصوصی در تهران دارای بخش مراقبتهای ویژه فوق تخصصی نوزادان و کودکان (NICU – PICU) میباشند و با توجه به نیاز روزافزون نوزادان تازه متولد شده و کودکان به بخش های مذکور با مسئولین بیمارستان مذکور توافق نمودیم که در صورت نیاز بیماران و فراهم بودن امکانات بخش مذکور بتوانیم بیمارانی که در شهرهای مختلف حضور دارند و مایل به استفاده از امکانات تهران هستند را به این بیمارستان منتقل نماییم

این موضوع می تواند تاثیر مستقیم در روش های درمان برای کودکان نیازمند مراقبتهای ویژه گذاشته و اقدامات انجام شده را بطور موثرتر ادامه داده و کودکان بیشتری از شانس سلامت و بهبودی برخوردار گردند.

NICU چیست؟

بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان یا ان.آی.سی.یو قسمتی از بیمارستان است که برای ارایه خدمات درمانی و مراقبتی به نوزادان تازه متولد شده “بیمار” یا “نارس” در نظر گرفته می ‌شود
نوزاد نارس به نوزادانی میگویند که زودتر از موعد طبیعی بدنیا آمده اند
نوزادان مبتلا به برخی از مشکلات ارگانیک نیز تا زمان رشد مناسب ارگان باید در بخش مراقبتهای ویژه مخصوص نوزادان نگهداری شوند
هر دو گروه از نوزادان مذکور نیازمند برخی امکانات خاص از جمله دستگاه انکوباتور و دستگاه ونتیلاتور میباشند
در بخش NICU برای مواردی که نوزادان باید تحت مراقبتهای ویژه قرار گیرند پیش بینی های لازم صورت گرفته و گروهی از پزشکان متخصص و کادر پرستاری مخصوص برای مراقبت از نوزادان در نظر گرفته شده است

NICU بخش مراقبتهای ویژه مربوط به نوزادان تازه متولد شده است.

PICU چیست؟

PICU مخفف Pediatric Care Unit است این بخش مخصوص نگهداری ویژه از کودکانی است که به هر علت باید تحت نظر کامل قرار داشته باشند . بسیاری از این کودکان حتی برای تنفس نیز نیازمند دستگاههای کمک تنفسی هستند. در واقع PICU بعنوان بخش مراقبتهای ویژه شبانه روزی برای درمان های خاص می باشد.

برای رزرو تخت NICU و PICU در بخش خصوصی با ما تماس بگیرید . 

فهرست