آمبولانس هوایی

آمبولانس هوایی – انتقال هوایی بیمار

اگر برای انتقال هوایی بیمار خود عجله دارید فورا با شماره تلفن 021.22858385   تماس بگیرید

با سالها تجربه در زمینه انتقال زمینی و هوایی بیماران ، گروه پزشکی متخصص و کارآزموده ، تجهیزات پزشکی روز دنیا ، آمادگی ارائه خدمات پزشکی هوایی با بالاترین کیفیت در سطح جهانی را داریم

هواپیمای جت آمبولاس

انتخاب هواپیما برای انتقال هوایی بیماران بر اساس شرایط جغرافیایی مبداء و مقصد ، طول مسافت ، وجود فرودگاه و شرایط بیمار صورت میگیرد . ترجیحا برای انتقال هوایی بیماران از هواپیمای جت استفاده میکنیم که چندین مزیت دارد ، از آن جمله میتوان به سرعت بیشتر ، کابین بزرگتر ، امکان کنترل فشار کابین و هزینه کمتر اشاره کرد.

تیم پزشکی متخصص طب هوا فضا

فوریتهای پزشکی هوایی ایران با در اختیار گیری مجموعه ای از پزشکان متخصص طب هوا فضا ، طب اورژانس و متخصص بیهوشی و همچنین پرسنل کادر پرستاری آموزش دیده در بخش های مراقبت های ویژه توانسته است با رعایت استانداردهای بین المللی بر اساس طرح های مدون اقدام به ارتقاء سطح انتقال بیماران توسط هواپیما و بالگرد نماید.

تضمین امنیت و انتقال بیمار

در صورتی که به هر دلیل امکان انتقال بیماران با هواپیماهای ایرانی به خارج از کشور نباشد ، از هواپیماهای خارجی به همراه تیم پزشکی ایرانی یا غیرایرانی استفاده مینماییم . سوابق و تجارب شرکت های آمبولانس هوایی غیر ایرانی مذکور نیز بسیار پیشرفته و مورد تایید میباشد و به شما اطمینان میدهیم که این مهم به درستی انجام خواهد شد .

هزینه و قیمت اعزام هواپیما ، هلیکوپتر و گروه پزشکی هوایی

هزینه آمبولانس هوایی : یکی از موارد مهم در خصوص استفاده از خدمات آمبولانس هوایی ، هزینه و قیمت اعزام هواپیما ، هلیکوپتر ، گروه پزشکی هوایی و تجهیزات مورد نیاز مراقبتهای ویژه است .

هزینه آمبولانس هوایی بر اساس چند آیتم تعیین میگردد و متغیر است ولی با شرایط کنونی کشور و هزینه بالای هواپیما هزینه انتقال هوایی بیماران با هواپیما آمبولانس معمولا بیش از 250 میلیون تومان میباشد و شامل بیمه نمیشود  .

موارد زیر جزو فاکتورهای تعیین کننده هزینه انتقال هوایی بیمار هستند .

برای انتقال هوایی بیمار ان باید شرح حال کاملی از بیمار و خلاصه ای از پرونده پزشکی در اختیار داشته باشیم .

پزشکان متخصص طب هوا فضا تعیین میکنند که آیا بیمار حائز شرایط لازم برای حضور در هواپیما و هلی کوپتر میباشد ، سپس تعیین میگردد که کدامیک از پزشکان و پرستاران متخصص باید بعنوان تیم پزشکی در پرواز حضور داشته باشند .

از موارد دیگری که بر قیمت و هزینه انتقال هوایی تاثیر میگذارد  :

  • وضعیت بیمار که تعیین کننده تخصص گروه پزشکی هوایی میباشد
  • طول مسیر پرواز و نوع هواپیما یا هلیکوپتر
  • زمان توقف هواپیما و هلیکوپتر در زمانی که بیمار و همراهان در حال انتقال به فرودگاه هستند
  • نیاز به اعزام گروه پزشکی و تجهیزات پرتابل به بیمارستان برای تحویل گرفتن بیمار
  • تاخیر هایی که مسبب آن تیم پزشکی یا گروه پروازی نباشند …

هزینه هلیکوپتر نسبت به هواپیما

شاید این موضوع به نظر برسد که هزینه های استفاده از هلی کوپتر بدلیل جثه کوچکتر از هواپیما و عدم نیاز به باند فرودگاه و خدمات فرودگاهی بسیار کمتر از هواپیما باشد ، ولی به دلیل هزینه های آموزش خلبان و کادر پرواز ، تعمیر و نگهداری ، تامین قطعات ، خدمات فنی و …. هزینه هلیکوپتر ها حتی تا 2 برابر بیشتر از هواپیما میباشد .

به همین دلیل در بسیاری از مواقع ، استفاده از هلی کوپتر امداد نسبت به جت آمبولانس افزایش هزینه چشمگیر دارد .

هلی کوپتر کندتر از هواپیما حرکت میکند و قادر به طی کردن مسافتهای خیلی طولانی نمیباشد ، به همین دلیل انتقال هوایی بیمار ان در فواصل دور یا خارج از کشور باید حتما از طریق جت آمبولانس ( هواپیمای جت) صورت گیرد.

با تحریم ها پیش آمده ، در ایران امکان انتقال هوایی بیماران به برخی از کشورها وجود ندارد ، ولی توانسته ایم ضمن امضاء تفاهم نامه با شرکت های خارجی که آنها نیز در زمینه آمبولانس هوایی و انتقال هوایی بیماران فعالیت دارند ، امکان انتقال بیماران به بیشتر کشور های جهان را فراهم نماییم .

آمبولانس هوایی چیست

آمبولانس هوایی چیست :  آمبولانس هوایی یا اورژانس هوایی به معنی انتقال بیمار یا مصدوم توسط وسایل پرنده مانند هواپیما و هلیکوپتر مجهز به تجهیزات مراقبتهای ویژه ICU و حضور کادر پزشکی متخصص و پرستاران اورژانس است.

ما در فوریتهای پزشکی هوایی ایران تلاش نموده ایم مردم عزیز کشور ما به این سرویس دسترسی داشته باشند و بتوانند عزیزان خود که دچار بیماری یا حادثه شده اند را در ایمن ترین شکل ممکن و در کوتاه ترین زمان به مقصدی که در نظر دارند منتقل نمایند .

آمبولانس هوایی در ایران بیش از ۵۰ سال سابقه دارد ، ولی بیشترین استفاده از آمبولانس هوایی در طی جنگ تحمیلی صورت گرفت که بالگردها و هواپیماهای نظامی اقدام به انتقال مجروحین جنگی نمودند ، و از سال 1379 تا کنون این امر بصورت غیر نظامی انجام شده است .

در طی این سالها مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور (115) و برخی از سازمانهای نظامی و شرکت های دولتی و خصوصی بر اساس نیاز کشور اقدام به حمل بیماران یا مصدومین توسط بالگرد یا هواپیما نموده اند که قطعا تاثیر بسزایی در کاهش مرگ و میر بیماران و مصدومین داشته است

خوشبختانه خدمات آمبولانس هوایی در ایران روز به روز پیشرفته تر شده و امکان استفاده از آن توسط فوریتهای پزشکی هوایی ایران فراهم شده است

هرچند که ماهیت انتقال هوایی بیماران در بخش خصوصی با ماموریت های اورژانس هوایی که مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور انجام می دهند تفاوت دارد ولی استفاده از تجهیزات استاندارد که برای این منظور طراحی شده اند و بهره مندی از حضور پزشکان متخصص و کادر پرستاری مجرب موجب گردیده تا این سرویس مورد استقبال واقع شده و بیماران متعددی از این طریق توانسته اند به درمان های مورد نیاز دسترسی پیدا نمایند.

بیمارانی که در شهرهای دور ساکن هستند و بدلایل مختلف مایل به مراجعه به مراکز درمانی مجهز تر در شهرهای دیگر میباشند میتوانند با استفاده از سرویس های هوایی با ضریب ایمنی بسیار زیاد و تحت مراقبتهای ویژه پزشکی به مراکز درمانی مورد نظر منتقل گردند.

طراحی داخلی در کابین هواپیما ها و هلی کوپتر هایی که به این منظور در نظر گرفته شده اند به گونه ای است که کلیه تجهیزات مراقبتهای ویژه ( ICU ) تعبیه گردیده و پزشکان و پرستاران حاضر در پرواز به سهولت میتوانند از آنها استفاده نمایند.

بسیاری از این تجهیزات اختصاصا به منظور استفاده در ارتفاع طراحی گردیده و قابلیت های خود را در ارتفاع بالا از دست نخواهند داد.

تفاوت جت های آمبولانس با بالگردها در این است که کابین هواپیماها قابلیت کنترل فشار در ارتفاع مشخصی را دارند ولی اغلب بالگردها قادر به کنترل فشار کابین نمی باشند.

به همین علت در برخی موارد مشاهده شده که تجهیزات طراحی شده برای آمبولانس های زمینی در بالگردها به درستی عمل نکرده و دچار اختلال میگردند.

آمبولانس هوایی

در صفحه سوالات متداول نیز به پرسشهای شما همراهان گرامی پاسخ داده ایم .

هزینه آمبولانس هوایی  —  اورژانس هوایی کشور  —  اورژانس هوایی  —  اورژانس هوایی تهران  —  آمبولانس خصوصی تهران —  هزینه اورژانس هوایی  —  قیمت اورژانس هوایی