آمبولانس حمل نوزاد

آمبولانس حمل نوزاد – آمبولانس آی سی یو ( ICU )

آمبولانس حمل نوزاد تقریبا مجهز به تجهیزات آمبولانس آی سی یو ( ICU ) میباشد با این تفاوت که آمبولانس حمل نوزادان مجهز به دستگاه انکوباتور میباشد .

انکوباتور دستگاهی است که دما و اکسیژن و رطوبت آن مطابق با وضعیت نوزاد کنترل می شود و برای حمل نوزاد با آمبولانس آی سی یو ( ICU ) یا نگهداری نوزاد در بخش مراقبتهای ویژه از آن استفاده مینماییم.

تحت شرایط نگهداری درانکوباتور با اینکه نیاز نوزادان به اکسیژن به حداقل می رسد اما تامین اکسیژن مورد نیاز از این جهت که شش های آنها خود قادر به تامین اکسیژن کافی نمی باشد بسیار مهم است.

تا چند سال پیش فقط نوزادانی که زودتر از موعد بدنیا می آمدند در انکوباتور نگهداری می شدند اما امروزه پزشکان معتقدند که تمامی نوزادان بهتر است ۲ تا ۳ روز در انکوباتور قرار بگیرند تا در معرض هوای آزاد قرار نگرفته ، کنترل شوند و در عین حال مراقبتهای پزشکی براحتی بر روی آنان صورت گیرد.

یک انکوباتور نوزاد عمدتا برای ثابت نگه داشتن دمای 37 درجه سانتی گراد درون بدن نوزاد به کار می رود.

همچنین اکثر انکوباتورها هوا را مرطوب و می توانند مقداری اکسیژن به آن اضافه کنند. نوزادان نارس، سیستم عصبی تکامل نیافته داشته و همچنین به علت کمبود انرژی قادر به تنظیم دمای درونی بدنشان نخواهند بود؛ بنابراین نیاز است تا از دمای بدنشان به وسیله انکوباتور محافظت شود.

هدف این است که آنها همه انرژی شان را به جای نگه داشتن دمای بدنشان، صرف رشدشان کنند. بنابراین بعضی مواقع با استفاده از انکوباتور به رشد نوزادان کمک می شود.

آمبولانس حمل نوزاد

در آمبولانس های زمینی و هوایی معمولا از مدرن ترین و کارآمدترین انکوباتورهای موجود استفاده مینماییم. این باعث می شود تا ضریب ایمنی برای انتقال نوزادان تا سطح بالایی از اطمینان افزایش یابد.

از نکات بسیار با اهمیت در انتقال نوزادان میتوان به پرسنل انتقال دهنده اشاره کرد. هر چند که کلیه پزشکان و پرستاران متخصص اورژانس از آموزش های کافی برای انتقال نوزادان برخوردار هستند ولی بدلیل اهمیت و حساسیت نوزادان باید از پرسنلی استفاده نماییم که بطور اختصاصی آموزش دیده و از تجربه مکفی نیز بهره مند باشند.

پرسنل آمبولانس حمل نوزاد باید تخصص لازم برای کار را داشته و از ظرفیت بالایی برای نگهداری از نوزادان برخوردار باشد.

برای آگاهی از هزینه و تعرفه استفاده از آمبولانس حمل نوزادان با تلفن های مندرج در پایگاه اینترنتی فوریت های پزشکی هوایی ایران تماس بگیرید.

آمبولانس حمل نوزاد