درباره ما

فوریتهای پزشکی هوایی ایران

فوریتهای پزشکی هوایی ایران با توجه به نیاز روزافزون هموطنان عزیزمان برای برخورداری از خدمات متمرکز و تخصصی پزشکی هوایی و انتقال هوایی بیماران با حضور افراد زبده و با تجربه که بیش از دو دهه در زمینه های مختلف پزشکی و اورژانس فعالیت داشته اند تاسیس شده است.

در مدت بیش از بیست سال توانسته ایم بیماران را بصورت زمینی و هوایی در ایمنی کامل و بالاترین سطح از خدمات در سراسر کشور جابه جا نماییم. تجربه طولانی  کارکنان ما در انتقال بیماران موجب میگردد تا شما بتوانید انتقال بیمار خود را آسان و سریع انجام دهید. ما به شما کمک میکنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید و برای این مشاوره و کمک از شما هیچ هزینه ای دریافت نمیکنیم. خدمات مشاوره ما کاملا رایگان است.

وقتی که شما تصمیم می گیرید بیمارتان را جا به جا نمایید چند موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. زمان از مهمترین عوامل در انتقال بیماران است. اگر تصمیم گرفته اید که برای انتقال بیمارتان از آمبولانس هوایی استفاده کنید به این معنی است که بیمار شما باید در سریعترین زمان ممکن به مراکز درمانی مورد نظر منتقل گردد.

ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید این کار را به سرعت انجام دهید.

ما اینجا هستیم تا آرامش شما حفظ شود و به غیر از نگرانی هایی که در مورد بیمارتان دارید، دغدغه ی دیگری نداشته باشید.

آنچه که شما از ما انتظار دارید!

 • شنیدن درخواست شما و بررسی وضعیتی که در آن قرار دارید
 • کسب اطلاعات در مورد بیمارتان توسط کارشناسان مرکز
 • ارائه توضیحات لازم به شما در مورد راههای انتقال زمینی یا هوایی
 • راهنمایی در خصوص نحوه اخذ مدارک پزشکی مورد نیاز برای انتقال بیمار
 • کمک به پیدا کردن بیمارستان یا مرکز درمانی مناسب
 • معرفی مرکز آمبولانس زمینی در شهر مبداء برای انتقال بیمار به فرودگاه
 • تعیین پزشکان و کارشناسان مورد نیاز برای انتقال بیمار
 • هماهنگی با فرودگاه های مبداء و مقصد برای مجوزهای پرواز و ورود افرادی که بیمار را همراهی میکنند
 • انتقال صحیح و مراقبت از بیمار برای طی نمودن مسیر پرواز
 • انتقال زمینی بیمار توسط آمبولانس مجهز در شهر مقصد با همراهی تیم پزشکی پرواز

همان طور که ملاحظه می کنید ما تقریبا تمام مسایل مربوط به انتظارات شما را پیش بینی کرده ایم. معمولا وقتی با درخواست اعزام آمبولانس مواجه می شویم میبینیم که درخواست کنندگان دچار نگرانی و استرس هستند. ما به شما اطمینان می دهیم که در تمام مراحل انتقال بیمار از مبداء تا مقصد در کنارتان هستیم.

پس از درخواست شما چه مراحلی انجام خواهد شد؟

 1. زمانی که برای حمل و نقل بیمارتان با ما تماس بگیرید، یکی از کارشناسان اموزش دیده ما به شما اختصاص خواهد یافت. کارشناسان ما ابتدا اطلاعات اولیه مربوط به بیمار و اینکه تصمیم دارید بیمارتان را به کدام شهر و کدام بیمارستان انتقال دهید را از شما دریافت می کنند.
 2. اطلاعات مربوط به بیمار برای گروه پزشکان متخصص ارسال خواهد شد و پزشکان ما تعیین میکنند که ایا بیمار شما توانایی انتقال هوایی را دارد و چنانچه به هر دلیل، قابلیت انتقال هوایی وجود نداشته باشد بلافاصله از طریق کارشناس مربوطه به شما اطلاع داده خواهد شد.
 3. زمانی که گروه پزشکی ما تایید کنند که عملیات انتقال هوایی از نظر پزشکی مانعی ندارد سپس میزان هزینه انتقال، نوع هواپیما یا بالگرد و زمان پرواز به شما اعلام خواهد شد. ضمن اینکه باید مرکز درمانی مقصد کاملا مشخص شده باشد و مسئولین بیمارستان مقصد از زمان حضور بیمار مطلع خواهند شد.
 4. وقتی مراحل اداری و مالی بین ما و شما انجام شود و اتاق عملیات پرواز نیز انجام پرواز آمبولانس هوایی را بلامانع اعلام کند ما آماده هستیم تا ماموریت را آغاز نماییم.
 5. آمبولانس هوایی بهمراه کادر پزشکی به شهر مبداء اعزام می شوند و چنانچه امکانات آمبولانس شهر مبداء برای انتقال بیمار به فرودگاه کافی نباشد، کادر پزشکی آمبولانس هوایی به بیمارستان رفته و بیمار را در آنجا تحویل گرفته و به فرودگاه منتقل می نمایند.
 6. زمانی که آمبولانس هوایی به شهر مقصد برسد، یک آمبولانس کاملا مجهز در فرودگاه در انتظار فرود آمبولانس هوایی خواهد بود. ما بیمار را بهمراه کادر پزشکی پرواز تا بیمارستان مقصد همراهی خواهیم کرد و پس از تحویل بیمار و ارائه گزارش توسط پزشک هوایی به پزشک بیمارستان مقصد ماموریت ما به پایان خواهد رسید.
 7. در این مرحله ما یکی دیگر از ماموریتهای خود را با موفقیت به پایان رسانده ایم.

شاید شگفت آور باشد ولی ما این مراحل را خیلی سریع انجام خواهیم داد.

پزشکان متخصص طب هوافضا و پزشکان متخصص در رشته های مختلف پزشکی شامل: طب اورژانس- قلب و عروق- مغز و اعصاب- ارتوپدی- بیهوشی- زنان و تخصص های مورد نیاز برای ایجاد پوشش مراقبتهای ویژه کامل در طی پرواز حضور دارند و همین موضوع سبب می گردد بازده و کیفیت عملیات انتقال هوایی بیماران در بالاترین سطح ممکن قرار گیرد.

ما هم پیمان شده ایم تا با یاری ایزد یکتا در ارتقاء سطح خدمات پزشکی هوایی در کشورمان کوشا باشیم و اعتقاد استوار داریم که مردم با فرهنگ ما در کشوری با تمدن کهن شایستگی این را دارند که هم سطح با کشورهای پیشرفته دنیا از بهترین و مدرن ترین خدمات پزشکی برخوردار گردند.

با امید به فردایی بهتر در خدمت بیماران و جامعه پزشکی کشورمان هستیم و به شما اطمینان می دهیم همکاران ما  با عشق و علاقه و افتخار به لباس مقدسی که بر تن دارند در تمام شبانه روز به نجات بیماران و کاهش آلام ایشان فکر میکنند.