فرودگاه سیرجان

فرودگاه سیرجان ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Sirjan airport

فرودگاه سیرجان

درباره شهرستان سیرجان :
شهرستان سیرجان در مغرب استان کرمان و در دشتی وسیع قرار دارد. دورشته کوه از ارتفاعات زاگرس در قسمت شرقی و غربی این شهرستان کشیده شده است و دشت وسیع سیرجان که 18481 کیلومتر مربع مساحت دارد، در فاصله این دو رشته کوه گسترده شده است.

سیرجان از شمال به شهرستان های کرمان و رفسنجان و جنوب به بافت و حاجی آباد و از مشرق به شهرستان های بم و کرمان و از مغرب به نیریز فارس محدود است.

آب و هوای سیرجان نیمه بیابانی است. در تابستان نسبتاً گرم و خشک ، در زمستان سرد و در بهار همراه با بارندگی های پراکنده است. میزان بارندگی این شهرستان در سال های معمولی 155 میلی متر است.

سیرجان بوسیله ی پتانسیل های بی نظیری که دارد ، یکی از 10 شهرستانی بوده که برای نخستین بار در کشور و با تصویب هیات وزیران در سال 86 صاحب فرمانداری ویژه شد.

سیرجان بواسطه ی گلیم شیرکی پیچ خود که یادگار هنر گذشتگان این دیار می باشد به شهرت جهانی رسیده است .

این گلیم در نیمه ی اول سال 95 پس از بازدید نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی به ثبت جهانی رسید تا نام سیرجان را بیش از پیش در سراسر دنیا بلند آوازه کند و به عنوان «شهر جهانی گلیم» شناخته شود.

شهری که امروز به دلیل وجود معدن سنگ آهن گل گهر یکی از قطب های صنعتی و معدنی کشور است و رفت و آمد های مکرر وزرا و هیات های دولتی و اقتصادی برای بازدید از طرح های توسعه ای شهرستان نشان دهنده آینده روشن شهری است که تاریخ یک کشور کهن همواره از آن به نیکی یاد کرده است.

درباره فرودگاه سیرجان :

فرودگاه سیرجان با یک باند آسفالت به طول 3700 متر و عرض 60 متر و ناحیه اپرون به مساحت 43.300 متر مربع بعنوان یکی از فرودگاههای مهم منطقه مورد استفاده قرار میگیرد.

فرودگاه سیرجان میتواند پذیرای هواپیماهای آمبولانس هوایی مختلف باشد. هواپیماهایی از قبیل فالکن 20 و آنتونوف 74 که هواپیماهای دوربرد میباشند میتوانند برای انتقال هوایی بیمار از سیرجان به تهران یا شهرهای دیگر اقدام نمایند.

مشخصات تکمیلی فرودگاه سیرجان
  • فاصله هوايي تا تهران: 810 کيلومتر معادل 503 مايل
  • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 18 کيلومتر
  • ارتفاع از سطح دريا: 1538 متر
  • نوع فرودگاه: عمومي
  • کد ياتا: SYJ
  • تلفن فرودگاه سیرجان  :  (000) 199
  • وب سایت  فرودگاه سیرجان  : sirjan.airport.ir
نقشه فرودگاه سیرجان