فرودگاه فسا

فرودگاه فسا ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Fasa airport

فرودگاه فسا

فسا (به پارسی میانه: pasā) نام شهر و شهرستانی است در جنوب ایران و شرق استان فارس در 145 کیلومتری شرق شیراز واقع در استان فارس است. شهرهای سروستان، داراب، جهرم، استهبان در همسایگی فسا قرار دارند.

شهر فسا در هزارکیلومتری جنوب تهران(پایتخت ایران)، و در 445 کیلومتری بندررعباس، یا تنگه هرمز مدخل خلیج فارس واقع است.این شهرستان در جاده اصلی شیراز به بندرعباس و شیراز کرمان زاهدان واقع شده‌است.

همین اصل سبب شده، از نظر استراتژی جغرافیایی مهم و در راه عبور مسافران قرار گیرد. قدمت این شهرستان به 7200 سال پیش ودست کم به زمان هخامنشیان برمی‌گردد که در آن زمان نام این شهر پسه یا پسا بوده که به فسا تبدیل می‌شود.

شهرستان فسا بین 53 درجه و 19 دقیقه تا 54 درجه و 15 دقیقة طول شرقی و 28 درجه و31 دقیقه تا 29 درجه و 24 دقیقه ی عرض شمالی واقع شده و از جهت شمال به شهرستانهای شیراز و استهبان ، و از سمت جنوب به شهرستانهای جهرم و زرین دشت از جهت شرق به شهرستانهای داراب و استهبان و از سمت غرب به شهرستانهای شیراز و جهرم محدود می گردد.

فرودگاه فسا یکی از فرودگاههای قدیمی کشور است که در سالهای گذشته از این فرودگاه به مقصد تهران و برخی از شهرهای کشور پرواز های هفتگی انجام میگردید.فرودگاه فسا در قسمت جنوب شرقی شهر فسا قرار دارد و دارای یک باند آسفالت به طول 2000 متر و عرض 30 متر و منطقه اپرون به مساحت 4420 متر مربع میباشد.

در حال حاضر از این فرودگاه برای پروازهای تفریحی و آموزشی استفاده می گردد ولی در صورت نیاز این امکان وجود دارد تا هواپیماهای آمبولانس هوایی با جثه متوسط برای انتقال هوایی بیمار از فسا به تهران یا شهرهای دیگر به این فرودگاه اعزام گردند.

نقشه فرودگاه فسا

توضیحات تکمیلی فرودگاه فسا
  • فاصله هوايي تا تهران: 787 کيلومتر معادل 490 مايل
  • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 10 کيلومتر
  • ارتفاع از سطح دريا: 1456 متر
  • نوع فرودگاه: عمومي
  • کد ياتا: FAZ
  • وب سایت : fasa.airport.ir
  • تلفن: (071) 53406190 – 53406191