فرودگاه شاهرود

فرودگاه شاهرود ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Shahroud airport

فرودگاه شاهرود

استان سمنان به دلیل تنوع و تعدد آثار و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی از پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است و وجود سه فرودگاه در این استان گواه این مدعی است. دراین رابطه، فرودگاه شاهرود یکی از این سه فرودگاه در استان سمنان و در عین حال بزرگ‌ترین و تنها فرودگاه صد در صد عملیاتی در بین فرودگاه‌های استان سمنان است.

فرودگاه شاهرود در سال 1336 هجري شمسي در 15 کيلومتري شرق شهرستان شاهرود در مجاورت جاده شاهرود به مشهد احداث گرديده است .اين فرودگاه در مساحتي در حدود 720 هکتار در ارتفاع 4197 پايي از سطح دريا واقع شده است .

از آنجا که توسعه فرودگاه در توسعه صنعت و رشد و شکوفايي منطقه اجتناب نا پذير است لذا طرح توسعه فرودگاه در دستور کار قرار گرفت و در سال 1367 کلنگ احداث ساختمانهاي ترمينال تطويل و توسعه باند پرواز و اپرون زده شد .در اواخر سال 1380 با فرود اولين هواپيماي مسافري بهره برداري از فرودگاه عملا آغاز گرديد پس از مدتي وقفه در آذر ماه سال 1386 باتلاش مسئولان پروازهاي اين فرودگاه به مقصد تهران برقرار گرديد.

فرودگاه شاهرود دردر زمینی به وسعت 720 هکتار احداث شده است. در سال 1367 و در راستای توسعه صنعت و رشد و شکوفائی منطقه کلنگ احداث ساختمان‌‌های ترمینال فرودگاه در کنار تطویل و توسعه باند پرواز و اپرون به زمین زده شد.

پس از اتمام عملیات عمرانی،در سال 1380 با فرود نخستین هواپیمای مسافربری فرودگاه شاهرود رسما به بهره‌برداری رسید، ولی متاسفانه انجام پروازها به این فرودگاه برای شش سال دچار وقفه شد؛ تا اینکه در سال ۱۳۸۶ مجددا پروازهای این فرودگاه به مقصد تهران برقرار شدند.

شاهرود بعنوان یکی از شهرهایی که درخواست انتقال هوایی بیمار دارند مطرح میباشد و به همین علت بررسی های لازم برای اعزام آمبولانس هوایی و انتقال هوایی بیمار از شاهرود به تهران یا از شاهرود به مشهد انجام گردیده است.

نقشه فرودگاه شاهرود

مشخصات تکمیلی فرودگاه شاهرود
  • فاصله هوايي تا تهران: 590 کيلومتر معادل 366 مايل
  • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 15 کيلومتر
  • ارتفاع از سطح دريا: 1279 متر
  • نوع فرودگاه: عمومي
  • کد ياتا: RUD
  • وب سایت : shahroud.airport.ir

تلفن : (023) 32506380

+982332506473