فرودگاه شاهرود

فرودگاه شاهرود ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Shahroud airport

فرودگاه شاهرود

استان سمنان به دلیل تنوع و تعدد آثار و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی از پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است و وجود سه فرودگاه در این استان گواه این مدعی است. دراین رابطه، فرودگاه شاهرود یکی از این سه فرودگاه در استان سمنان و در عین حال بزرگ‌ترین و تنها فرودگاه صد در صد عملیاتی در بین فرودگاه‌های استان سمنان است.

فرودگاه شاهرود در سال 1336 هجری شمسی در 15 کیلومتری شرق شهرستان شاهرود در مجاورت جاده شاهرود به مشهد احداث گردیده است .این فرودگاه در مساحتی در حدود 720 هکتار در ارتفاع 4197 پایی از سطح دریا واقع شده است .

از آنجا که توسعه فرودگاه در توسعه صنعت و رشد و شکوفایی منطقه اجتناب نا پذیر است لذا طرح توسعه فرودگاه در دستور کار قرار گرفت و در سال 1367 کلنگ احداث ساختمانهای ترمینال تطویل و توسعه باند پرواز و اپرون زده شد .در اواخر سال 1380 با فرود اولین هواپیمای مسافری بهره برداری از فرودگاه عملا آغاز گردید پس از مدتی وقفه در آذر ماه سال 1386 باتلاش مسئولان پروازهای این فرودگاه به مقصد تهران برقرار گردید.

فرودگاه شاهرود دردر زمینی به وسعت 720 هکتار احداث شده است. در سال 1367 و در راستای توسعه صنعت و رشد و شکوفائی منطقه کلنگ احداث ساختمان‌‌های ترمینال فرودگاه در کنار تطویل و توسعه باند پرواز و اپرون به زمین زده شد.

پس از اتمام عملیات عمرانی،در سال 1380 با فرود نخستین هواپیمای مسافربری فرودگاه شاهرود رسما به بهره‌برداری رسید، ولی متاسفانه انجام پروازها به این فرودگاه برای شش سال دچار وقفه شد؛ تا اینکه در سال ۱۳۸۶ مجددا پروازهای این فرودگاه به مقصد تهران برقرار شدند.

شاهرود بعنوان یکی از شهرهایی که درخواست انتقال هوایی بیمار دارند مطرح میباشد و به همین علت بررسی های لازم برای اعزام آمبولانس هوایی و انتقال هوایی بیمار از شاهرود به تهران یا از شاهرود به مشهد انجام گردیده است.

نقشه فرودگاه شاهرود

مشخصات تکمیلی فرودگاه شاهرود
  • فاصله هوایی تا تهران: 590 کیلومتر معادل 366 مایل
  • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 15 کیلومتر
  • ارتفاع از سطح دریا: 1279 متر
  • نوع فرودگاه: عمومی
  • کد یاتا: RUD
  • وب سایت : shahroud.airport.ir

تلفن : (023) 32506380

+982332506473

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیبسیب

Iسلسقلقسقs.

فهرست