فرودگاه ساری

فرودگاه ساری ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Sari airport

فرودگاه ساری یا ( فرودگاه دشت ناز ساری )

ساری، مرکز استان مازندران و یکی از شهرهای قدیمی ایران است و از نظر جمعیتی سومین شهر پرجمعیت ناحیه شمال کشور محسوب می‌شود.

مشخصات تکمیلی فرودگاه ساری
  • فاصله هوايي فرودگاه ساری تا تهران: 176 کيلومتر معادل 109 مايل
  • فاصله فرودگاه ساری تا مرکز شهر: در حدود 25 کيلومتر
  • ارتفاع فرودگاه ساری از سطح دريا: 11 متر
  • نوع فرودگاه ساری : عمومي
  • کد ياتافرودگاه ساری : SRY
  • وب سایت : sari.airport.ir
نقشه فرودگاه ساری

این شهر با جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و زیبا در ارتفاع 40 متری از سطح دریا و 250 کیلومتری از تهران قرار دارد. علاوه بر این، ساری یکی از مراکز تجاری و صنعتی شمال کشور نیز به‌شمار می‌رود و از این‌رو، از نظر صنعت حمل و نقل نیز مجهز به فرودگاه نیز است.

فرودگاه ساری با نام کامل «فرودگاه بین‌المللی دشت ناز ساری» یکی از فرودگاه‌های ایران است که در شمال کشور قرار دارد. این فرودگاه رتبه شانزدهم را از نظر تعداد پرواز و مسافر در میان فرودگاه‌های کل کشور در اختیار دارد.

طرح احداث پروژه فرودگاه ساری از سال 1326 (1947 میلادی) مطرح شد، ولی پروازهای این فرودگاه رسما از سال 1372 برقرار شدند.

فرودگاه ساری دارای دو پایانه مجزا برای پروازهای داخلی و خارجی و امکانات رفاهی مانند غرفه‌‌های تجاری، شعبه‌های بانکی، رستوران، بسته‌بندی بار و… است.

فرودگاه ساری دارای یک باند به طول 2600 متر و عرض 50 متر و منطقه اپرون به مساحت 19.950 مترمربع میباشد.

ترمینال پروازهای خارجی
ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی دشت ناز در دو طبقه به مساحت ۳۰۵۱ مترمربع بنا گردیده است. این ترمینال با اعتباری معادل هفده میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

فرودگاه ساری

فرودگاه دشت ناز ساری بعنوان فرودگاه اصلی استان مازندران محسوب شده و پروازهای آمبولانس هوایی برای انتقال بیمار از ساری به تهران یا تمام نقاط کشور از این فرودگاه انجام میگردد.

منبع : ویکیپدیا