فرودگاه نوشهر

فرودگاه نوشهر ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Noshahr airport

فرودگاه نوشهر

فاصله هوايي فرودگاه نوشهر تا تهران: 102 کيلومتر معادل 64 مايل
فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 2 کيلومتر
ارتفاع از سطح دريا: 19 متر
نوع فرودگاه: عمومي
کد ياتا: NSH
تلفن: (011) 52323112

فرودگاه نوشهر یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران است که پروازهای آن محدود به مقصدهای داخلی است. طبق آمار، در سال 2016 میلادی 470 نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد
در سال 1332 فرودگاه نوشهر به‌صورت یک باند خاکی ساخته شده و در سال 1362 ترمینال جدید در آن افتتاح شد. مساحت این فرودگاه 58 هکتار است و با باندی به طول دو هزار و 150 متر قابلیت پذیرش هواپیماهای متوسط پیکر را دارا است.

فرودگاه نوشهر یکی از دو فرودگاه غرب مازندران و دومین فرودگاه بزرگ استان پس از فرودگاه بین‌المللی ساری است، ولی بیشتر پروازهای این فرودگاه در شرایط آب و هوایی نامساعد لغو شده یا با تاخیر طولانی مدت همراه است. البته این اتفاق محدود به فصل سرما نیست و در بهار و تابستان نیز به محض پدیدار شدن مه غلیظ بر فراز فرودگاه، پروازهای آن باطل می‌شوند.
فرودگاه نوشهر دارای یک پایانه مجهز به غرفه‌های تجاری، شعبه‌های بانکی، رستوران، کافه، جایگاه سوخت، سالن همایش و مجتمع رفاهی کارکنان شرکت فرودگاه‌های کشور است.
این فرودگاه دارای جایگاه سوخت، سالن همایش و مجتمع رفاهی کارکنان شرکت فرودگاه های کشور می باشد.
در حال حاضر فرودگاه نوشهر پروازهای هفتگی به شیراز، مشهد واهواز،تهران را داراست.
نوشهر یکی از شهرستانهای غربی مازندران است که به علت برخورداری از موقعیت های ممتاز طبیعی چشم نواز مانند دریا ، جنگل ،‌ آثار تاریخی ، طبیعی و زیرساخت هایی مانند بندر، گمرک ، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره ) در تمامی فصول به ویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون ها مسافر ، گردشگرداخلی و خارجی است.
در سالهای اخیر ساخت و سازهای بی رویه ای در اطراف فرودگاه نوشهر انجام شده است بطوریکه به گفته رییس فرودگاه نوشهر در ضلع غربی این فرودگاه یعنی مسیر پروازی به علت ساخت یک بنای مسکونی ، تجاری و اقامتی بلند مرتبه باعث شد دیگر باند غربی این فرودگاه استفاده نشود.
در ضلع شرقی این فرودگاه نیز متاسفانه به علت ساخت یک پل قوسی شکل و ارتفاع زیاد آن، خلبان هواپیما نمی توانند به آسانی روی باند این فرودگاه بنشینند.
با توجه به اینکه فرودگاه نوشهر بعنوان دومین فرودگاه استان مازندران از اهمیت زیادی برخوردار است لازم میباشد مسئولین ذیربط توجه خود را به این مهم معطوف دارند.
فرودگاه نوشهر آماده پذیرش پروازهای آمبولانس هوایی برای انتقال هوایی بیماران میباشد و با توجه به شرایط جغرافیایی استان که اعزام هلیکوپتر برای انتقال هوایی بیماران را با مشکل مواجه می سازد قطعا استفاده از جت های آمبولانس اهمیت بیشتری پیدا خواهد نمود.