فرودگاه جزیره کیش

فرودگاه کیش ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Kish island airport

فرودگاه کیش

جزیره کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس و از بخش‌های بخش کیش، شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از دیدنی‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است. در گذشته، آن را به نام «قیس» می‌خواندند. شکل این جزیره بیضی‌مانند است و در 12 کیلومتری کرانه شیبکوه قرار دارد. سالانه به‌طور متوسط، بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر از این جزیره بازدید می‌کنند.

به دلیل آمار بالای گردشگران داخلی و خارجی این جزیره و از طرفی موقعیت جغرافیایی، بخش عمده ترددها به این جزیره از طریق هوایی انجام می‌شود. از اینرو، فرودگاه کیش از اهمیت بالایی از بعد ترافیک باری و مسافری برخوردار است.
فرودگاه کیش یکی از فرودگاه‌های ایران است که در جزیره زیبای کیش قرار دارد. این فرودگاه روزانه دارای پروازهای متعددی از طریق فرودگاه‌های داخلی و خارجی است.

در سال 1349 جزیره کیش با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی مناسب مورد بازدید هیات‌های کارشناسی ایران و آمریکا قرار گرفت.

در این سال هیاتی از مشاوران ایرانی و آمریکایی، جزیره کیش را مورد بازدید قرارداد و با توجه به ویژگی‌های طبیعی، سواحل زیبای مرجانی و آب‌های زلال اطراف آن، به عنوان مرکز توریستی بین‌المللی انتخاب شد. به منظور جلب جهانگردان به این جزیره و تامین آسایش و رفاه آنان، در مهر 1351 سازمان عمران کیش به ثبت رسید.

سازمان عمران کیش طرح منطقه توریستی جزیره کیش را با الگو قراردادن جزایر هاوایی و کرانه‌های جنوبی دریای مدیترانه، با هزینه زیادی آغاز کرد و تا پیش از انقلاب فاز اول آن را به همراه بخشی از فاز دوم به اجرا درآورد.
در سال 1371 با تاسیس سازمان منطقه آزاد کیش این جزیره جانی تازه گرفت و دوران توسعه سریع کیش آغاز شد. در همان سال با تجهیز باند فرودگاه کیش به چراغ‌های مخصوص پرواز در شب، پروازهای شبانه به کیش برقرار شد؛ فرودگاه کیش در این زمان یکی از مهم‌ترین و بزرگترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های کشور بعد از فرودگاه مهرآباد بود.

فرودگاه کیش دارای دو باند پرواز استاندارد هر یک به طول 3360 متر با قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن‌پیکر است، پنج ترمینال مجهز مسافری به مساحت 13 هزار مترمربع جهت سرویس‌دهی هم‌زمان به 10 پرواز داخلی و بین المللی در فرودگاه وجود دارد.
فرودگاه کیش علاوه بر حمل بار و مسافر و ترابری هوایی خدمات ویژه پاویون، خدمات لیموزین، دسترسی به اینترنت پرسرعت، خدمات اورژانس پزشکی و بهداشتی، رستوران، پارکینگ، امانت بار، بخش اشیا گمشده، خدمات بسته‌بندی بار، خدمات بانکی، صرافی، خدمات پستی و فروشگاه‌های خرید سوغاتی و تاکسی را به مسافران تور کیش و ساکنان جزیره زیبای کیش ارائه می‌دهد.

نقشه فرودگاه کیش

توضیحات فرودگاه کیش
  • فاصله هوايي تا تهران: 1050 کيلومتر معادل 652 مايل
  • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 4 کيلومتر
  • ارتفاع از سطح دريا: 31 متر
  • نوع فرودگاه: عمومي- بین المللی
  • وب سایت : 
  • کد ياتا: KIH

تلفن : (076) 44443300

+987644443300