فرودگاه کرمانشاه

فرودگاه کرمانشاه ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Kermanshah airport

فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه

استان کرمانشاه در قسمت غربی کشور ایران قرار دارد.این استان از شمال به استان کردستان از جنوب به استان‌های لرستان و ایلام از خاور به استان‌های همدان و از باختر با کشور عراق هم‌مرز شده است. کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت و یکی از کلان‌‌شهرهای ایران و مرکز استان کرمانشاه است

استان کرمانشاه در گذشته یکی از مراکز ساسانیان بوده است و از همین دوره آثار بسیار زیاد و ارزشمندی در این استان مانند طاق‌بستان (طاق وسان)، کتیبه بیستون و معبد آناهیتا باقی‌مانده است و در طی سده‌های گوناگون نیز به دلیل جایگاه ویژه راهبردی کرمانشاه، این شهرستان دارای اهمیت ویژه‌ای بوده است. امروزه نیز از مهم‌ترین شهرهای غرب ایران به شمار می‌رود.

فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه که نام اصلی آن فرودگاه اشرفی اصفهانی است، در شمال شرقی شهر کرمانشاه و در کنار بزرگراه کرمانشاه به تهران قرار گرفته است. طرح اولیه ساخت این فرودگاه به سال 1350 باز می‌گردد، اما در 1374 پس از سال‌ها ساخت‌وساز بخش‌های مختلف آن، این فرودگاه آماده بهره‌برداری شد و در طی ده سال به یکی از فرودگاه‌های مهم ایران تبدیل شد. طول باند این فرودگاه ۳۴۰۰ متر و وسعت پارکینگ هواپیمایی آن ۳۸۲۰۰ مترمربع است.

فرودگاه کرمانشاهفرودگاه اشرفی اصفهانی به عنوان مهم‌ترین فرودگاه منطقه با مرکزیت غرب کشور علاوه بر استان، خود قسمت اعظم نیازهای حمل‌ونقل هوایی مردم استان‌های هم‌جوار و همچنین زائرین عتبات عالیات در کشور عراق را برآورده می‌نماید. انجام 140 پرواز در هفته از این فرودگاه، آن را در رده 10 فرودگاه برتر کشور قرار داده است.

فرودگاه بین المللی کرمانشاه نه تنها دارای ترافیک مناسبی از نظر هوایی با توجه به تعداد پروازهایش است بلکه به عنوان مهم‌ ترین فرودگاه منطقه ی غربی کشور و با موقعیت مرکزی خود نه تنها در استان خود است بلکه، این فرودگاه با توجه به موقعیت تعیین کننده اش قسمت اعظم نیازهای حمل ‌و نقل هوایی مردم استان‌ های نزدیک را برآورده می سازد.

با توجه به موقعیتی ک این فرودگاه در منطقه و همچنین در بین فرودگاه های کشور دارد، آمار پروازهای این فرودگاه و در پی آن جا به‌ جایی مسافران در فرودگاه بین المللی کرمانشاه رو به افزایش است و سیری صعودی نسبت به فرودگاه هی دیگر به خود گرفته است

فعالیت های این فرودگاه نشان می ‌دهد که فرودگاه بین المللی کرمانشاه تا چه میزان بسیار زیادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برخلاف بیشتر فرودگاه‌های کشور، این فرودگاه به قطب منطقه ی غرب کشور و حوزه ی خود تبدیل شده است و به همین خاطر مسئولان کرمانشاهی و همچنین سازمان هوایی کشور برای توسعه ی این فرودگاه و همچنین بالا بردن ظرفیت این فرودگاه اقدامات بسیار مهمی را برای ارتقا و پیشرفت این فرودگاه انجام داده و خواهند داد.

این فرودگاه آماده پذیرش کلیه تایپ های هواپیما برای انجام انتقال هوایی بیماران از کرمانشاه به تهران یا شهرهای دیگر میباشد. همچنین با توجه به فاصله هوایی با تهران امکان اعزام هلیکوپتر امداد نیز فراهم میباشد.

نقشه فرودگاه کرمانشاه

توضیحات تکمیلی فرودگاه کرمانشاه
  • فاصله هوايي تا تهران: 426 کيلومتر معادل 264 مايل
  • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 6 کيلومتر
  • ارتفاع از سطح دريا: 1311 متر
  • نوع فرودگاه: عمومي
  • کد ياتا: KSH
  • تلفن: (083) 34326655