فرودگاه کاشان

فرودگاه کاشان ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Kashan airport

فرودگاه کاشان

کاشان یکی از مهم‌ترین شهرهای استان اصفهان است که در ارتفاع 1300 متری از سطح دریا، 280 کیلومتری جنوب تهران و 220 کیلومتری شمال اصفهان و در میان کوه‎های کرکس و کویر مرکزی ایران واقع شده‎ است، کاشان از طریق بزرگراه و راه آهن با تهران و اصفهان در ارتباط است.
کاشان به دلیل برخورداری از دیدنی‌های جذاب همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده و از اینرو، در راستای توسعه این شهر فرودگاهی در آن احداث شده است. البته فرودگاه کاشان یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران محسوب می‌شود.
در سال 1373 با در نظر گرفتن زمینی به وسعت حدود 800 هکتار در جنوب شرقی کاشان در فاصله 10 کیلومتری شهرستان حد فاصل دو جاده اصلی و ترانزیتی کاشان-نطنز به اصفهان و کاشان-یزد به کرمان، که خط راه آهن تهران-بندر عباس نیز از شمال آن عبور می‌کند، برای ساخت فرودگاه انتخاب شده و کار احداث فرودگاه این شهر رسما آغاز شد. پس از آن به سرعت، باندی به طول 2700 متر و عرض 45 متر و یک تاکسی‌وی و پارکینگ هواپیما که قابلیت پارک چند فروند هواپیمای نیمه سنگین و یک ساختمان پاویون بود، ساخته شد تا این فرودگاه عملیاتی شود.
شهرداری کاشان نیز در ادامه با تکمیل عملیات عمرانی در فرودگاه و احداث یک ساختمان ترمینال مسافر با وسعت و زیر بنای 800 متر مربع بخش دیگری از فرودگاه را تکمیل کرد.
در طرح جامع فرودگاه بین‌المللی کاشان، امکان پذیرش هواپیماهای پهن پیکر و غول پیکر پیش‌بینی شده‌است. در طرح جامع، طول باند 4000 متر و عرض باند 75 متر خواهد بود.
هواپیماهایی که در حال حاضر در فرودگاه کاشان امکان پذیرش دارند، هواپیماهای بدنه متوسط (Type Medium) هستند که عبارتند از: ایرتاکسی (تاکسی هوایی)، پایپر (تک موتوره)، ایرباس 320 ، بوئینگ 727 ، بوئینگ 737 ، MD ، آنتونوف 74 ، فوکر 100، ATR، BAE میباشند.

فرودگاه کاشان در حال حاضر امکان پذیرش هواپیماها و هلیکوپترهای آمبولانس هوایی را دارا میباشد. بنابراین قادر خواهیم بود عملیات انتقال هوایی بیمار از کاشان به تهران را هم توسط هلیکوپتر و هم توسط هواپیماهای آمبولانس هوایی انجام دهیم.

نقشه فرودگاه کاشان
توضیحات تکمیلی فرودگاه کاشان
  • فاصله هوايي تا تهران: 1072 کيلومتر معادل 666 مايل
  • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 18 کيلومتر
  • ارتفاع از سطح دريا: 1062 متر
  • نوع فرودگاه: عمومي
    کد ياتا: KKS

تلفن:

55444852(031)
55444853 (031)