فرودگاه کلاله

فرودگاه کلاله ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Kalaleh airport

فرودگاه کلاله

شهرستان کلاله با قدمت بیش از نیم قرن، که در گذشته روستایی کوچک درجوار روستای آیدرویش بوده که کلاله درسال1333 به شهر و در سال 1316 به بخش تبدیل شده است. ساکن شهرستان بیشتر به کار کشاورزی و دامپروری مشغول می باشند. شهرستان کلله درسال1379 از شهرستان مینودشت جدا و به شهرستان مستقل تبدیل شده است.

فرودگاه کلاله در حدود اوايل سالهاي دهه 1350 بعنوان فرودگاه اختصاصي يکي از وابستگان رژيم قبلی جهت پروازهاي اختصاصي و پروازهاي شرکت خدمات هوايي ويژه وابسته به وزارت کشاورزي تاسيس گرديده و بسياري از زيرساخت هاي پروازي بدنه متوسط از زمان تاسيس را شامل باند به طول 2 کيلومتر و عرض 30 متر و دستگاه کمک ناوبري NDB، برج مراقبت پرواز و ساختمان اداري و آتش نشاني و پايانه کوچک مخصوص مسافران اختصاصي را دارا بوده است .

پس از انقلاب تا سال 1384 توسط هيئت امناء اداره شده که هيئت مذکور در سال 1374 اقدام به برقراري پرواز توسط شرکت هواپيمايي صها با هواپيماي فوکر 27 نمودند که اين امر منجر به فعال شدن فرودگاه شده است .

در اوايل سال1384 فرودگاه کلاله بطور رسمي تحويل شرکت فرودگاههاي کشور شد تا از آن تاريخ به بعد اقدامات اساسي و پايدار زيرساختي در جهت توسعه ، تکميل و راه اندازي فرودگاه انجام گيرد .
این فرودگاه در طرح توسعه مجهز به سیستم های کمک ناوبری و هواشناسی جدید گردیده که منجر به گسترش پروازهای شرکتهای هوایی مانند ایران ایر و پویا ایر به این فرودگاه گردیده است.

فرودگاه کلاله با استفاده از ظرفیت های فعلی قادر به پذیرش تایپ های مختلف آمبولانس هوایی برای انتقال بیمار از شهر کلاله و شهرهای همجوار به تهران یا شهرهای دیگر میباشد.

نقشه فرودگاه کلاله
توضیحات تکمیلی

فاصله هوايي تا تهران: 413 کيلومتر معادل 257 مايل
فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 3 کيلومتر
ارتفاع از سطح دريا: 130 متر
نوع فرودگاه: عمومي
کد ياتا: KLM
تلفن: (017) 35443800